Sposoby na pachnąca mikrofalówkę

Czy z wnętrza Twojej kuchenki mikrofalowej wydobywa się nieprzyjemny zapach? To prawdopodobnie znak, że spalenizna zawładnęła Twym sprzętem, dlatego też niesamowicie istotne jest, żeby opisywane urządzenie systematycznie czyścić. W tym wypadku poczytaj, co mamy Ci do przekazania. Więcej dowiesz się w dalszych fragmentach.


Kuchenka mikrofalowa to w dzisiejszych czasach zdecydowane must have w dziedzinie sprzętów kuchennych, bez jakich nie da rady się obejść w codziennym funkcjonowaniu. Warto wiedzieć jednakże, że jak każdy sprzęt z kategorii szeroko rozumianego asortymentu AGD, jest to maszyna, która wymaga należytego konserwowania, pielęgnacji, regularnego czyszczenia itd. Warto wiedzieć, że nawet bez wykorzystania wszelkich możliwych funkcji naszej kuchenki mikrofalowej najnowszej technologii, możemy przyczynić się do jej uszkodzenia mechanicznego. Powód? Przede wszystkim chodzi o to, że nawet w trakcie zwykłego podgrzewania dań w kuchence mikrofalowej wydzielają się aromaty oraz są na tyle wysokie temperatury, że opary unoszą się na powierzchnię całego urządzenia. Trzeba zatem usuwać spaleniznę z mikrofalówki.
Wystarczy jednorazowe przypalenie czy przypieczenie jedzenia w kuchence mikrofalowej, aby doszło do powstania w niej nieprzyjemnego zapachu. Musimy zatem sprzęt gruntownie po czymś takim oczyścić i nie jest wcale zalecane aby skorzystać wtedy z drogich produktów i specjalnych preparatów. Możemy w ich miejsce zastosować powszechnie znane triki domowe. Weźmy płyn do naczyń i ciepłą wodę lub mieszankę octu i wody. Takim roztworem przecierajmy wnętrze urządzenia. Później nie zamykajmy drzwiczek, a przewietrzmy kuchenkę przez kilkanaście minut.
Napisane przez: